تبلیغات
 سلام مهاجر - زندگینامه استاد فریدونی

زندگینامه استاد فریدونی

زندگینامه استاد فریدونی (رحمة الله علیه)

استادفریدونیاین جانب به عنوان یکی از شاگردان مرحوم استاد حاج محمد رضا فریدونی،  رحلت جانگداز آن مرحوم را به بازماندگان ایشان و تمام شاگردان آن مرحوم تسلیت عرض نموده ، ضمن عرض ارادت به حضرت ایشان مختصری از بیوگرافی استاد را به دوستداران آن مدافع مکتب اهلبیت علیهم السلام عرضه می نمایم. « إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُون»

 استاد حاج محمد رضا فریدونی در سال 1326هـ.ش در شهر همدان متولد گردید؛ با کمال تأسف، استاد عزیزمان در تاریخ 4/5/1393هـ.ش به رحمت الهی وجوار امیرمؤمنان علیه السلام شتافت .

ایشان در سال 1349 هـ.ش وارد مباحث قرآنی شدند و علت ورود به این مباحث را احساس نیاز جامعه به مباحث قرآنی می دانند. وی در این باره می گوید:«احساس کردم آنطور که باید از قرآن در مباحث اعتقادی استفاده نمی شود و جای قرآن در کنار روایات در مباحث اعتقادی خالی است ،بدین جهت فعالیت خود را در این رشته برگزیدم.»

ایشان از سال 1353 هـ.ش در حالی که از دروس اساتید به نامی همچون حضرت آیت الله سید محمد علی گلپایگانی، حضرت آیت الله سبحانی، حضرت آیت الله جوادی افغانی مفسر قرآن و مرحوم استاد شیخ حسین نیکو صفت و مرحوم استاد حاج آقای قیومی بهره می گرفت, تدریس خودشان را در همین رشته شروع کردند.

وی حدود 6سال نیز در دروس آیت الله شیخ محمد رضا جعفری شرکت کرده و بهره های فروانی از این بزرگوار گرفت.

ایشان در سال 1384 هـ.ش و در پی درخواس مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام کلاسی برای مستبصرین خارجی در محل مجمع قم تشکیل دادند که تا کنون ادامه دارد و در سال 1386 هـ.ش و در پی تقاضای هیئت امنای بنیاد فرهنگ جعفری(علیه السلام)، مشغول تدریس در این بنیاد شدند و طلاب و فضلای زیادی از دروس ایشان بهره مند می شوند.

استاد فریدونی تا کنون در موضوع امامت: مباحث آیه شریفه «اولی الامر»، آیه شریفه «ولایت», آیه شریفه «شوری» آیه شریفه«اکمال» و همچنین بحث «توحید عبادی» و «دعا» و بررسی شبهات و نقد کتاب خرافات وفور در زیارات قبور برقعی را مطرح کرده اند و هم اکنون نیز به تدریس مباحث عصمت ، فهم قرآن وشفاعت مشغول بودند.
طبقه بندی: اجتماعی، اخلاقی،
دنبالک ها: مختصری از فعالیت های استاد،

تاریخ : دوشنبه 6 مرداد 1393 | 02:11 ق.ظ | نویسنده : reza hassani | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف