تبلیغات
 سلام مهاجر - واکنش تهدید آمیز امریکا به مزدوران سعودی اش

واکنش تهدید آمیز امریکا به مزدوران سعودی اش

واکنش و تهدید آمریکا به اعدام شیخ نمر به عربستان

هوشدار امریکا به آل سعود

بدین معنی که وقت دولت امریکا، مزدوانش مرتکیب جنایات وحشیانه ای غیرقابل توجه جهانی شوند، اگر چند با دستور و توافق چراغ سبز نشان دادن امریکا باشد، بخاطر حفظ وجه بین المللی امریکا هم که باشد، به نرمی متهم به ارتکاب تخلف حقوق بشری می کند و آهسته آهسته او را به بهانه های مختلفی از صحنه حذف می کند؛ چنانکه این شیوه همین چند سال جلوتر نسبت به صدام تحقق یافت...
***************************************************.
در پی واکنش بین‌المللی به 47 اعدام همزمان در عربستان سعودی... لطفا جهت مطالعه ... ادامه مطلب را کلیک نمایید ...

وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اعدام شیخ نمر به دست رژیم آل سعود ابراز نگرانی کرد.
به‌ گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، جان کربی سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مطلع شده‌ایم که دولت عربستان اعلام کرده 47 نفر را اعدام کرده است. ما پیشتر درباره فرایندهای حقوقی در عربستان ابراز نگرانی کرده‌ بودیم و این نگرانی‌ها را به اطلاع عالی‌رتبه‌ترین مقام‌های دولت این کشور رسانده‌ایم ».
این بیانیه می‌افزاید: «ما بر این خواسته خود تأکید داریم که دولت عربستان باید به حقوق بشر احترام بگذارد و از آن محافظت کند و از اعمال رویه‌های قضایی شفاف و عادلانه در همه پرونده‌ها اطمینان حاصل نماید ».
*** سابقه تاریخی اختارهای امریکا به نوکران تاریخ مصرف گذشته
اگر به سابقه تاریخی تذکرات وزارت خارجه امریکا دقت شود، به گونه ای سنگ تهدید به هم پایمانان تاریخ مصرف گذشته اش محسوب میشود، به گونه ای که سر آمدن تاریخ مصرف آن را نشان میدهد، تو جه نمایید : «ما بر این خواسته خود تأکید داریم که دولت عربستان باید به حقوق بشر احترام بگذارد و از آن محافظت کند و از اعمال رویه‌های قضایی شفاف و عادلانه در همه پرونده‌ها اطمینان حاصل نماید ».
عین همین تذکرات را امریکا بعد از ارتکاب جنایات غیر قابل توجه صدام نسبت کشتار کردها و شعیان هم داده بود. بدین معنی که وقت دولت امریکا، مزدوانش مرتکیب جنایات وحشیانه ای غیرقابل توجه جهانی شوند، اگر چند با دستور و توافق چراغ سبز نشان دادن امریکا باشد، بخاطر حفظ وجه بین المللی امریکا هم که باشد، به نرمی متهم به ارتکاب تخلف حقوق بشری می کند و آهسته آهسته او را به بهانه های مختلفی از صحنه حذف می کند؛ چنانکه این شیوه همین چند سال جلوتر نسبت به صدام تحقق یافت.
در گام نخست صدام را در حمله به کویت چراغ سبز نشان داد و تحریکش کرد، بعدش به بهانه حمایت از کویت نابود و گلمش را جمع کرد ؛ با یک چهره ای پدرسالارانه حمایت از حقوق بشر، دامنش تکاند و صدام را از صحنه بین المللی حذف کرد ...
هم اکنون امریکا، به وضوح به این نتیجه رسیده است که حمایت از حکام خود سر آل سعود، در صحنه بین الملل به سودش نیست، ظاهرا در پی جایگزینی و حفظ منافع خویش به جای آل سعود می باشد. به همین دلیل است که اندیشمندان سیاسی، اعدام های اخیر، بویژه اعدام شیخ نمر باقر النمر ، زمینه ساز سقوط آل سعود به حساب می آورند.
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: تهدید حقوق بشری امریکا به آل سعود، پس لرزه های شهادت آیت الله نمر،
دنبالک ها: قریب سقوط آل السعود،

تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394 | 03:00 ق.ظ | نویسنده : reza hassani | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف