تبلیغات
 سلام مهاجر - اهمیت انتخاب مادر

اهمیت انتخاب مادر

اهمیت انتخاب مادر در تربیت فرزندنحوه انتخاب مادر

ولادت بزرک بانو جهان اسلام، تربیت شده مکتب متعالی اسلام دخت رسول اکرم(ص) حضرت زهرا(س) و روز مادر  را به همه مؤمنان و خدا جویان تبریک می گوییم.


اگر در حیات پاک دخت رسول اعظم(صلی الله علیه و آله)، فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) غور شود ، به این نتیجه میرسیم که انتخاب و تربیت مادر ، از تربیت فرزند مهمتر می باشد ، زیرا حشر و نشر ، زمان حضور مادر با فرزندان بیشتر می باشد، اثر پذیری فرزند از مادر بیشتر است.

لذا جوانان که هنوز در عالم تجرت سیر می نمایند، هر چه دقت مخالفت بیشتری با خواسته های زیبایی خواهی غریزی اش داشته باشند، مادر با ارشتری یعنی همسر با بهتری نصیب شان خواهد شد.

از آن طرف اگر جوانان و والدین پسران خصوصاً اگر چنین دقت داشته باشند که مادری برای فرزندانِ فرزند شان انتخاب نمایند، زمینه تربیت صحیح را در میان دختران بیشتر فراهم می نمایند.

*** نکته مهم دگری که به یادداشته باشید این است که : به زور قوم، پول و بوسیله قدرت های اجبار کننده و فریب دهنده ای شما و همسر مورد انتخاب شما، با دختر و زنی که شما را دوست ندارد، ازدواج ننمایید ؛ اگر خدای نخواسته فرداهای در برابر تصمیم قاطع مخالف خواسته ای خودت او را استوار دیدی و پیامدهای بی شماری دیگری که به شما تحمیل کرد، خود تان را سرزنش کنید...

یعنی ازدواج های اجباری، علاوه بر محکومیت شرعی و اخلاقی که از منظر شرع مقدس دارد ، پیامدهای طبیعی به سمت نابهنجاری همسر شما در آینده نه چندان دوری فراهم می باشد، که خود شما فراهم کرده اید...


آری ! حدوداً بیست سال پیش کتابی را به صورت سریع خوانی خواندم که اسمش بود: «انتخاب صحیح مادر»!، بخاطر همان اسم، کنجکاو شدم که بخوانم، چگونه انتخاب مادر ممکن است ؟!

نوسنده به آن نتیجه رسانده بود که : همسر را که انتخاب کرده اید، اگر مادر شما باشد، چطور مادری است ؟ اگر پسندیدید که آن دختر و آن خانم، اگر مادر شما بود، مادری خوبی داشتید، قطعا آن همسر را انتخاب نمایید که برای شما همسر خوبی خواهد بود.

بلی! جوانان مجرد! یادتان نرود که شما به یک مادر بیشتر نیاز دارید تا یک همسری جهت تسکین غرایز جنسی!! یعنی وقت شما دست به انتخاب مادر بزنید، ناخواسته همسر مناسب و مادری مهربانی برای فرزندان تان انخاب نموده اید، زیرا با در میان کشاندن انخاب مادر، غریزه جنسی که کاهش دهنده عقل است، ضعیف می شود، انتخاب شما عاقلانه تر می گردد.
طبقه بندی: اجتماعی، اخلاقی،
برچسب ها: نحوه ای انتخاب مادر، اهمیت انتخاب همسر،
دنبالک ها: سلام مهاجر،

تاریخ : چهارشنبه 11 فروردین 1395 | 11:26 ب.ظ | نویسنده : reza hassani | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف