تبلیغات
 سلام مهاجر - سمّ ضد دین

سمّ ضد دین

* « ملت افغانستان که از نظر اعتقادی و ایمان، حامی جمهوری اسلامی می باشند، اگر کسی چنین ملت را تضعیف بکند، خسارت بزرگی برایشان پیش آمده است ».* « مبادا برای این مهاجرین مشکلات زیادی بوجود بیاورید، برای رفتن کودکان به مدارس باید تسهیلات در نظر گرفته شود و جمهوری اسلامی مراعات حال مهاجرین را بکند». (آیت الله موحدی نجفی، شنبه, 27 تیر 1394 ساعت 13:24)


نصایح یک خانم مدیر به دانش آموز

آری! داشت مبایل از دستم میافتاد ! خسته و کوفته ، سوار آخرین اتوبوس شب شده بودم! ... که مبایلم به صدا در آمد و از خواب پریدم ! ...

بابا بابا: حتما یه دفتر 60برگ با یک مقوای سبز، بیار که معلم مان گفته که برای انجام تکالف تابستانی، باید یک چنین دفتری را حتما تهیه کنید، با مقوای سبز هم جلد کنید.

 آری، آری! یک دفتر 40برگ هم برای کلاس احکامم بیار.

باباجون: کاش زودتر زنگ میزدی! کتابخانه بودم، از لوازم التحریر اطرافش تهیه می کردم ... باشه.

آمدم خیام، دو تا مغازه لوازم التحریر بیشتر نداشت که هر دو بسته بود !!. شش تا مغازه را سرزدم ، به سختی یکی از مغازه ها دفتر چه 100برگ و 80برگ و 40برگ داشت، نه 60برگ.همان 80برگ و 40برگ را به اضافه یک مقوای سبز(شفتلی)گرفتم.

فردا شبش با خوشحال آمد و گفت: بابا ! فقط دفتر من و فلانه و فلانه .... دو سه تا از دوستانش را نام برد که – معلم قبول کرد ؛ اینه هاش ، امضاء هم کرده .

بابا بابا : من یه طرحی دارم می کشم، فردا می برم میدم به خانم مدیر و ازش میخوام یه یادگاری برام بنویسه !!

گفتم: بابا جان ! ویلش کن، فکر نکنم بنویسد ! ممکن است ناراحت بیشه ها !!...

گفت: نه بابا ! خانم مدیر مان خیلی مهربونه !!

بلی ! باید مثبت اندیش بود !.

فردا شبش دخترکم، با کلی خاطراتِ احساساتی آمد پیشم و دفترش را نشانم داد و گفت: 

بابا بابا : فقط برای من نوشت که همه نمرات امتحان اول و آخرم ، "خیلی خوب" شده ام !! و گفت که به دیگران نگویم !!...

نصایح یک مدیره به دانش آموزش

آری دوستان !... لطفاً ادامه مطلب را کلیک نمایید...


هر پدیده ای مادی و معنوی ای – مضرومفید- برای رشدش، به بستر و محیط مناسبی نیاز دارد؛ از مهم ترین زمینه های رشد یک پدیده مادی و فرهنگی، امنیت می باشد، اگر امنیت یک پدیده قابل رشد، تأمین نگردد، فراهم نمودن بقیه امکانات رشد آن چه بسا هزینه ای ضرری محسوب شود.

لذا برای جلوگیری از رشد یک پدیده مادی یا معنوی، کافی است بستر امنیت آن متزلزل گردد، بقیه اسباب و وسایل رشد آن، وبال دوش کسانی خواهد شد که تلاش برای رشد آن نموده اند.

از این روی، مسأله امنیت، برای رشد فکری، فرهنگی و مذهبی ای یک جامعه ، همانند اکسژن هواس برای موجودات زنده حیوانی نباتی از نیازهای مبرم آن محسوب می گردد. برای توقف رشد یک اندیشه علمی-فرهنگی، کافی است که توهم عدم امنیت به وجو آورده شود، تحقق عینی ناامنی در بستر رشدِ فکر و فرهنگ، « تیر خلاص » است.

سال گذشته، اعلام شد که طبق دستور بالاترین مقام حکومتی ایران ؛ یعنی رهبری، باید از تمام فرزندان مهاجرین فاقد مدرک اقامتی در ایران، در مدارس ثبت نام به عمل آید.

امّا والدین و بویژه امنیت شغلی و اقامتی نان آور خانواده یعنی پدر این اطفال فاقد مدرک اقامتی در ایران، نادیده انگاشته شده بود. این یک ایجاد تعارض آشکار در فرمان رهبری جمهوری اسلامی بود، که برخی اندیش مندان و دلسوزان دین و فرهنگ، به این تعارض تصریح نمود که منظور از فرمان رهبری، اعطای امنیت و مدرک اقامتی برای نان آوران این کودکان می باشد ، تا آنان با آرامش خاطر و امنیت درس بخوانند، وقتی پدر و نان آور خانواده امنیت نداشته باشد، از کوچه و خیابان و صف نانوایی، بوسیله نیروی انتظامی ایران دستگیر شده رد مرز شوند، چه کسی هزینه درخواستی مدرسه و هزینه تحصیل آنان را تأمین می نماید ؟ این همان ضرب المثل معروف نحوی(ادبی ای زبان عربی) است که « کَالاول شد))!.

امسال (1395) هم برنامه جدید برای طلاب و روحانیون ناپیوسته به "جامعة المصطفی العالمیه" که تحت پوشیش آن نمی باشد، اعلام شده است که برای فاقدین مدرک، دفتر چه اقامه داده می شوند. لذا هم اکنون که بیش از دو ماه است که برنامه جریان یافته است، هنوز تکلیف تعداد زیاد از این طلاب و روحانیون فاقد مدرک مشخص نشده است و دفترچه اقامه دریافت ننموده اند. این امر موجب آن شده است که فرزندان آنان نسبت به ثبت نام در مدارس بلاتکلیف باقی بمانند.

لذا این نگران وجود دارد که با تأخیر یا عدم اعطایی دفترچه اقامه برای برخی، فرزندان شان از ثبت نام در مدرسه باز بمانند.

این سرنوشت کسانی هستند که به اصطلاح مورد توجه و تفقد بیشتر قرار دارند !! ، وای به حال کسانی که مورد خشم و تنفرند...

آری! به ضرس قاطع میتوان اظهار داشت که این رفتار دوگانه و تبعیض آمیز وزارت کشور جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی ایران با مهاجرین افغانستانی نسبت غیر افغانستانی، زمینه های باور دینی را در میان جوانان و نوجوانان، و حتی خانواده های آنها متزلزل نموده و گرایش دینی در میان مردم ما را کاهش داده ، و حتی نظام جمهوری اسلامی ایران، نسبت به تمایلات ضد دینی و دین گریزی در میان جوانان تحصیل کرده و تحصیل نکرده مردم مسلمان ما، در پیشگاه خدا و رسولش پاسخگو و مسئول می باشند. چنان که در عید رمضان سال 94شمسی(1437 هـ.ق)، حضرت آیت الله موحدی نجفی، به عنوان یک مرجع دینی، در قبال سیل مهاجرت جوانان ما به خارج از ایران، در خطبه نماز آن سال متذکر شدند که : کسانی که با رفتار نامناسب، جوانان را وادار به به مهاجرت و رفتن به خارج از کشور جمهوری اسلامی، می کنند، شرعا در قبال بی دینی آنها در پیشگاه خدا مسئولند.

طبقه بندی: اجتماعی، اخلاقی،
برچسب ها: نصایح یک مدیر به دانش آموز، اهمیت امنیت فرهنگی، سرنوشت طلاب مهاجر در ایران،

تاریخ : جمعه 7 خرداد 1395 | 12:05 ب.ظ | نویسنده : reza hassani | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف