تبلیغات
 سلام مهاجر - بدترین تصادف سال90 ایران

بدترین تصادف سال90 ایران

بدترین تصادف سال90 ایرانصحنه تصادف 12کشته افغانستانی مهاجر

... امشب یک تصادف وحشتناک را از مسیر شیراز اعلام نمود که بس جای تأسف شگفت انگیز بود! اصل خبر این تصادف را شاید از رسانه ها شنیده باشید؛ ولی سوال این جاست که مسئول چنین تصادف و تصادفات از این نوع که هر روز در جای، جای ایران اتفاق میافتد کدام دولت است؟

آری! ضرب المثلی است که می گویند: "عجب بی انصاف مردمی، سنگ ها را بسته اند و سگ ها را رها کرده اند" از این طرف در طرح اخیر اعلام کرده اند که مهاجرین غیر مجاز که در طرح شرکت کرده اند در موعود مقرر تعیین شده در نامه ای خروجی غیرقابل تمدید، برگردند افغانستان، با دریافت ویزا از همان قونسول و سفارت ایران دریافت کرده به صورت قانونی میتوانند برگردند؛ که اگر در تاریخ تعیین شده ای نامه خروجی به سفارت و قونسول تعیین شده ایران مراجعه نکنند، دولت ایران هیچ گونه مسئولیت ندارد.

دولت به اصطلاح جمهوری اسلامی افغانستان، از این فرصت استفاده بهینه ای کرده و از عرضه پاسپورت به صورت قانونی سرباز میزند، به صورت انبوه، کتابچه پاسپورت را به بازار سیاه روانه کرده است. بازار سیاه هم چنان کیسه های کلان دوخته اند که روی قاچاقیان آدم را سرخ کرده اند! دقیقاً همان قیمت را می گیرند که قاچاقچیان از رساندن مهاجرین به ایران می گیرند. قضاوت با شما: این همان بستن سنگ و آزاد گذاشتن سگ ها نیست؟!.

دقیقاً دولت افغانستان در قبال تصادف وحشتناک امروز، در استان شیراز شیراز که 12نفر تبعه افغانستانی که در یک سواری ای که بیش از چهار ظرفیت ندارد، از سر ناچاری به صورت غیرقانونی راهی ایران شده بودند، جان شان را از دست دادند، دولت افغانستان و بویژه وزارت خارجه و ریاست پاسپورت مسئولند.

آری! اگر به یاد داشته باشید، جناب کرزی طی یک نطق کذایی، در دوره اول ریاست جمهوری اش وعده داده بود که پاسپورت را ارزان تر از شش صد افغانی به مردم عرضه شود که هم اکنون، به ده برابر قیمت با شیر نی آن روز ریاست پاسپورت برای مردم مجبور و بی چاره مهاجر از ایران برگشته بدست نمی آید!.

... بر ایرانی ها لازم است که به چنین دفتر ریاست جمهوری که آبروی آنها را حفظ می کنند تا وعده خلاف معرفی نشوند ...، دالر به پلاستیک تقدیم کنند. در غیر این صورت، ایرانی ها طبق وعده داده شده در نامه های غیر قابل تمدید، باید به مهاجرین که سر وقت و در تاریخ تعیین شده، به سفارت و قونسولی های ایران، با در دست داشتن دفترچه پاسپورت افغانستان، مراجعه نمایند، ویزا بی دهند، که اگر چنین نکنند، وعده خلاف محسوب می شوند ...
طبقه بندی: اجتماعی،
برچسب ها: تصادف خونین مهاجرین،

تاریخ : پنجشنبه 10 آذر 1390 | 02:38 ق.ظ | نویسنده : reza hassani | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف