تبلیغات
ریسِ قلم: فرهنگی، اجتماعی و سیاسی - سه کلمه مهم عید
 
ریسِ قلم: فرهنگی، اجتماعی و سیاسی
درباره وبلاگ


دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
این جهان همچون درخت است‏ اى کرام *
ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام * سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است *
تا جنینى کار خون آشامى است

مدیر وبلاگ : reza hassani
سه شنبه 6 تیر 1396 :: نویسنده : reza hassani
ﻋﻴﺪ ﺍﺯ ﺳﻪ ﻛﻠﻤﻪ ﺯﻳﺒﺎ تشکیل ﺷﺪﻩ
عید سعید فطر

*ﻉ _مردم مسلمان عزیز، عزت شما در سایه اسلامی ممحمدی(صلی الله علیه و اله) می باشد، نه در سایه اسلام های وارداتی؛ پس برگردید به اسلام واقعی، این قدر به رسمان پوسیده این رهبران وابسته و متعصب، چنگ نزنید، « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا وَ اذْكُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْكُمْ إِذْ كُنْتُمْ أَعْداءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْواناً وَ كُنْتُمْ عَلى‏ شَفا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَكُمْ مِنْها كَذلِكَ یُبَیِّنُ اللَّهُ لَكُمْ آیاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُون‏»

و همگان دست در ریسمان خدا زنید و پراكنده مشوید و از نعمتى كه خدا بر شما ارزانى داشته است یاد كنید: آن هنگام كه دشمن یكدیگر بودید و او دلهایتان را به هم مهربان ساخت و به لطف او برادر شدید. و بر لبه پرتگاهى از آتش بودید، خدا شما را از آن برهانید. خدا آیات خود را براى شما اینچنین بیان مى‏كند، شاید هدایت یابید. (آل‏عمران : 103)

الف: چون چنگ زدن به رسمان عصبیت جاهلانه آنان ما را از یاد نعمت های الهی دور کرده با چوبی چوکی های شان به بردگی شیطانی می کشانند؛

ب: وابستگی و توسل به رسمان ناهمگون و سست آنان، نه تنها ما را به دوستی و تألیف قلوب نزدیک می کند ، بلکه هیئت های حقیقت یاب و دورغین شان، حق را باطل و باطل حق جلوه داده و تشکیلات پُر هزینه و مصرف «هیئت صلح» شان نه تنها صلح به ارمغان نمی آورد، بلکه عداوت و دوشمنی بر اساس تعصبات قومی نژادی بنیادی تر و عمیق تر می کند ،که در نتیجه صدها چهار راهای «زنبق» و گورهای دسته جمعی از مردان و زنان معصوم به ارمغان خواهد آورد.

«هیئت صلح» همچنان که تاکنون قطره صلحی به کام فرزندان یتیم این ملت نه چکانده است، بلکه با وقت گزارانی فریب دهی این ملت مظلوم، به صف بلند یتیمان و بیوه زنان خواهد افزود.

ج: به زودی ملت ما را به لبه پرتگاهی جنگ داخلی ویرانگری سلف خواهند کشاند، که بسیار خون بارتر از دهه ای هفتاد پیش بینی می شود.

د: نشانه های متعصبانه ای چنگ و دندان این غول عصبیت خون ریزی جنگ داخلی، به وضوح از انتحاری های کور و بی هدف آن پیداست.

ه: به اسلام عزیز و قرآن صلح آفرین متوسل شده دست از تعصبیت های قومی و مذهبی برداشته و عمق پیام این آیات الهی را که می فرمیاید: « یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیر)

اى مردم، ما شما را از مرد و زن‏ بیافریدیم. و شما را جماعتها و قبیله‏ها كردیم تا یكدیگر را بشناسید(نه قوم و نژد برتر طلبی کنند و خود را برتر بدانند). هر آینه گرامى‏ترین شما نزد خدا، پرهیزگارترین شماست. خدا دانا و كاردان است. (الحجرات :  13)

آری خالق قادر متعال به صراحت در کلام نورانی اش تأکید می نماید که :

« الَّذی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاةَ لِیَبْلُوَكُمْ أَیُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً وَ هُوَ الْعَزیزُ الْغَفُورُ (2(

آن كه مرگ و زندگى را بیافرید، تا بیازمایدتان كه كدام یك از شما (با تقوی تر و) به عمل نیكوتر است و اوست پیروزمند و آمرزنده. (2)

هیچ عنوان جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی ماند آن کسی که :

الَّذی خَلَقَ سَبْعَ سَماواتٍ طِباقاً ما تَرى‏ فی‏ خَلْقِ الرَّحْمنِ مِنْ تَفاوُتٍ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرى‏ مِنْ فُطُورٍ (3)

آن كه هفت آسمان طبقه طبقه را بیافرید. در آفرینش خداى رحمان هیچ خلل (تفاوتی مبنی بر پست و پایین بودن قوم و نژادی و برتر بودن قوم و نژادی دیده نمی شود) و بى‏نظمى نمى‏بینى. پس بار دیگر نظركن، آیا در آسمان شكافى مى‏بینى؟ (سوره ملک:2-3) بارها به دقت نگاه کن و بیندیش « فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرى‏ مِنْ فُطُورٍ  »، در خلقت خدا عیب نقصی مبنی بر تفاوت برتری ای قوم و نژادی بدست می آید ؟! نه هرگز.

رسول اعظم (صلی الله علیه و آله) هم می فرماید : « من کان فی قلبه حبة خردل من العصبیة، بعثه الله یوم القیامة، مع اعراب الجاهلیة » یعنی کسی اگر به اندازه خردل ( که به اندازه ارزن است ولی سیاه می باشد) در قلبش نسبت به قوم و نژاد و بندگان خدا تعصب داشته باشد، خداوند نه تنها او را با یهودی و نصرانی ، بلکه با اعراب جاهلی محشور می نماید؛

چرا اعراب جاهلی ؟ زیرا یهود و نصرانیت تا قبل ظهور دین مبین اسلام و بعثت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) در مسیر درست و خواست الهی مشی می نمودند و قدم برمداشتند، ولی اعراب جاهلیت هیچ گاه در مصیر درستی قرار نداشتند.
 
* ﻯ _ یعنی ﻳﺎﺩتان ﻧﺮود:

یاد تان نرود آنچه در قرآن کریم آمده است و رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) بیان نموده فرموده. چون راه درست همان است.

* ﺩ _ یعنی ای مسلمانان دوست تان ﺩﺍﺭﻡ، تا وقت که از سرسپرده گان جاهل شرق و غرب ، آل سعود و آل مجوس و نوکران ایادی آنان همانند پاکستان روی گردان باشید، « یَهْدی مَنْ یَشاءُ إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقیمٍ (بقره: 142) ».

لذا بر ملت مظلوم مسلمان افغانستان است که از پیروی های کور کورانه ای رهبران تعصب و دنیا طلب، دست بردارند، در کنار هم باهم، در سایه دین مبین اسلام با راهنمایی اهل دین و فرهنگ، بدور از دنیا و دلسوز ملت و مردم مشی نموده، هوشیارانه وروس های ضد منافع دینی و ملی شان چون طالبان و داعش را نگذارند از فرزندان این مرز و بوم را بیش از این سوخت ماشن های جنگی سردمداران غربی شرقی شان گردانند و سرمایه های مالی و فرهنگی ما را به یغما ببرند. با این هوشیاری و دلسوزی میتوان از بازماندگان یتیم شهداء یک نسل و نیم مان را به خوبی سرپرستی نموده، خاک پاک مان را از لوس وجود وروس های ضد امنیت و فرهنگ پاک نموده یک وطن سر سبز در سایه صلح آرامش دینی به تکامل خواست الهی برسیم.

نوع مطلب :
برچسب ها : عید امسال افغانستان،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 30 شهریور 1396 06:46 ق.ظ
بسیار وبلاگ خوبی دارید، لذت بردم، براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم و امیدوارم همیشه سلامت و شاداب باشید.
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:37 ب.ظ
These are actually great ideas in about blogging.
You have touched some pleasant things here. Any way
keep up wrinting.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب