تبلیغات
 سلام مهاجر - شهداء عاشورای دانشگاه كابل

شهداء عاشورای دانشگاه كابل

در ایجاد آشوب و درگیری میان دانشجویان به وسیله تعداد دانشجوی نادان و متعصب  در دانشگاه کابل بر سر برگزاری روز عاشورا تا اکنون نزدیک به 10 زخمی و بنابر گزارش اخبار موثقِ نیمروزیِ شبكه یك ایران، یك شهید و بربنیاد گزارش های تایید ناشده این ایجاد آشوب 2 شهید برجای گذاشته است.


شهادت های عالمانه

اگر در تاریخ به دقت نگرسته شود، دشمنی با امام حسین و رهروان راستین آن حضرت، سر منشأ ی از جهل و نادانی داشته و دارد. نمونه بارز آن لشكر كوفه و شام بودند كه به سه دسته تقسیم می شدند؛

الف : جاهلان و نادانان كه تحت تأثیر تبلیغات دروغین معاویه و خلف ناصالح یزید و دستگاه تبلیغاتی او قرار گرفته بودند كه در روز عاشورا زیر پرچم آشوب و جنگ افروزی ستكارانه یزید رفتند، علیه نوه پیامبر شان امام حسین(علیه السلام) می جنگیدند (جاهلان بی بصیرت)؛

ب: گروه دیگری كه تابع هوا و هوس های شیطانی و طالبان مال و مقام ظاهری بودند كه با وعده های دروغینی پُست مقا های فربنده كه به آنها داده شده بود با امام حسین(علیه السلام) سر مخالفت گذاشته بر علیه آن حضرت شمشیر گرفته و زیر پرچم ذلالت یزید رفته بودند (هوا پرستان پست فطرت)؛

ج: تعداد هم مجبور شده بودند كه از ترس حفظ جان و مال و ناموس شان اجباراً سیاهی لشكر یزید را افزوده بودند.

لذا دستگاه ستم پیشه ای غاصب یزیدی بخاطر ترس از دسته جیم و آگاه شدن بصیر یابی گروه الف (جاهلان بی بصیرت) بود كه دستگاه ریا پیشه یزید و حاكم شرور و سیه دیلی همانند عبید الله زیاد، تلاش می كردند كه هرچه سریع­تر امام حسین (علیه السلام) و یارانش را به شهادت برسانند. همین ترس ها آنها را به اشتباهات بسیار احمقانه ای وادار كرد كه در طول تاریخ برای آنها سیاه رویی ابدی غیرقابل توجه به ارمغان آورده است.

امام حسین (علیه السلام) ، تمام تلاشش آگاهی بخشی و هدایت گروه (ب) بود و تشجیع و معرفت بخشی دسته (ج). امروز راهیان امام حسین (علیه السلام) دارند همان شیوه ای سالار شهیدان كربلا را دنبال می كنند. به همین دلیل است كه روز بروز گروه (الف) كه سالیان متمادی تحت تأثیر تبلیغات كاذبانه دشمنان امام حسین (علیه السلام) بودند به صف بصیرت پیشگان امام حسین (علیه السلام) می پیوند. لذا دشمنان دین مبین اسلام و ریاكاران كه به ناحق همانند یزید كرسی رهبری مسلمین را به اشغال در آورده اند، دیوانه وار راه یزید و یزیدیان را در پیش گرفته اند؛ نمونه های بارز آن اقدامات یزیدانه، حملات كور در صف عزاداران بی­گناه حسینی است. روز بروز هم صف این شهیدان كوی معرفت حسینی از مساجد، حسینیه ها، خیابان ها و میادین بین شهر، فراتر رفته به دانشگاه و مراكز علم و فرهنگ رسیده است. شهادت امروز دانشجوی عاشورای حسینی در دانشگاه كابل، گواه بسیار متقنی است كه صف بصیرت و معرفت حسینی در تمام  مراكز علم دانش رسیده و اندیشه های سرخ میافریند و شهادت ثمر می دهد.

گرچند شهادت این دانشجوی مظلومی با معرفت و روشن فكر، لكه ننگی است در دامن دولت كابل. جای بسیار خورسندی است كه شهادت های مردم ما هدف مند و آگاهانه و اندیشمندانه شده است.ولی شهادت این دانشجوی مظلوم، در دانشگاه كابل، به این نكته اشاره می نماید كه دشمنان ریاكار فهمیده اند كه حملات كور در صف عزاداران، آنها را آن گونه كه فكر می كردند به هدف شیطانی شان نمی رساند، بلكه خون های به ناحق ریخته شده عزادارن بی گناهان حسینی در مساجد و میادین شهر، عرصه به آنها تنگ تر می كند، زیرا قلمهای رسا و زباهای گویایی در مراكز علمی و دانشگاهی وجود دارد كه نمی گذارند، خون آن مظلومان به هدر رود، لذا مسیر ترور و جنایت را عوض كرده اند، می خواهند ریشه های اندیشه حسینی را در مراكز فرهنگی و فكری دچار اختلال كند.

گرچند این تغییر مسیر آشوب و هراس افگنی، اشتباه بسیار بزرگتر از جنایات و كشتار عزاداران حسینی است ولی سوال این جاست كه قاتل این دانشجویان شهید، چه گونه به دانشگاه كه مركز فكر و اندیشه و منطق هست، راه یافته و این گونه جنایت به بار میاورد؟ مسئول پاسخ گویی این جنایات چه كسانی است؟
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: آشوب دانشگاه كابل،

تاریخ : یکشنبه 5 آذر 1391 | 06:07 ب.ظ | نویسنده : reza hassani | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف